Wyszukaj na stronie
Masz już konto? Zaloguj się!

VI Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

05 maj 2015

Już w najbliższą sobotę, 9 maja, odbędzie się VI Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego. Areną zmagań tym razem będzie Dolina Będkowska (włączając w to niedawno reekipowane i posprzątane Fialę i Wzgórze 502).

Zawody mają na celu upamiętnienie naszego klubowego kolegi, Andrzeja Skwirczyńskiego – wspinacza, instruktora, jak również wybitnego eksploratora dolinek podkrakowskich. To właśnie na drogach jego autorstwa, ze względu na ich przystępny charakter oraz umiarkowane trudności, niejeden z nas stawiał swoje pierwsze, wspinaczkowe kroki. Jak co roku oferujemy nie tylko sprawdzian umiejętności wspinaczkowych – ale również prawdziwą, strategiczną szaradę, a przede wszystkim znakomitą zabawę w niezobowiązującym, towarzyskim duchu.

Idea zawodów pozostaje bez zmian – przez ponad 7 godzin trwania zawodów Waszym zadaniem będzie zrobienie jak największej ilości wskazanych przez nas dróg. Ich punktacja zależeć będzie od rejonu, trudności oraz długości. Zawodnicy wystąpią w trzech kategoriach – kobiecej, męskiej oraz mieszanej. Zwycięży zespół który otrzyma największą ilość punktów. Po zakończeniu zawodów wszystkich zapraszamy na imprezę w Brandysówce. 

W tym roku zmodyfikowaliśmy nieco regulamin – obowiązkowa będzie wspinaczka w kasku, natomiast jedynym dopuszczalnym węzłem do połączenia liny z uprzężą tzw. „ósemka”. 

Więcej informacji – listę dróg, regulamin oraz formularz zapisów, znajdziecie na stronie http://www.mas.kw.krakow.pl. Zgłoszenie na zawody jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy. 

Do zobaczenia w Będkowskiej!

VI Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego. Zawody organizuje Klub Wysokogórski Kraków pod Patronatem Honorowym Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Sponsorem Złotym jest Petzl. Odbędą się 9 maja 2015 roku w Dolinie Będkowskiej. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Michał Kajtoch

Klub Wysokogórski Kraków

Tagi: Skały, Wspinanie, VI MAS
Kontakt | Polityka prywatności | Media | Stara wersja strony | Konto klubu | Konto Pomnikowe

Copyrights © 2010-2019 Klub Wysokogórski w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Orko Group