Wyszukaj na stronie
Masz już konto? Zaloguj się!

Podsumowanie sezonu w skałach 2017r

08 listopad 2017

Koniec sezonu zbliża się nieubłaganie a zatem czas na krótkie podsumowanie

Koniec sezonu zbliża się nieubłaganie a zatem czas na krótkie podsumowanie:

(kolejność przypadkowa)

PANOWIE

System rozwalił oczywiście nie kto inny jak Grzegorz „Buła” Gołowczyk wpisując w kajet wspinaczkowy w tym sezonie 22 drogi 8b, 4 8b+ i jedną 8c, zmagając się w tym czasie z kontuzją. Strach pomyśleć co by było, gdyby kontuzji nie było. Buła- nasza duma klubowa:) 

Doskonale spisuje się w tym sezonie Artur Gryt. W jego przejściach pojawiają się systematycznie trudne przejścia, lecz to ilość „metrów w skale” szczególnie robi wrażenie. Artur w wakacje pokonał swoje pierwsze 7c (Panoramix na Łabajowej) oraz 7b+  (Wolant, Diabelskie mosty)

Nowa siła z tych na którą warto mieć pozor pochodzi z Tychów a na imię jej: Dawid i Błażej (7a+ razy kilka oraz 7b, „na Łeście”)

W szczytowej  formie był również na początku sezonu Olek Dobkowski, siekający drogę za drogą, co zaowocowało przejściem m.in. dwóch 7 c (życiówki Olka) m.in. Spotkajmy się o północy na Okienniku oraz pokonał około 15 dróg w wycenie 7b  - 7b+.A potem wyjechał do Peru...:)

Na poziom VI.4 wszedł, a nawet wspiął się Michał Skrzypek prowadząc San Quentin na Grochowcu

Dawid Koziołek nie bał się polityki i wybrał się na Kaczą Skałę aby odhaczyć Pieskie Życie (VI.4+), swoją nową życiówkę. 

Wojtek Natanek na Podzamczu zostawił swoje ślady na łańcuchu drogi Ślady Zębów na Kaszance VI.3+/4.

Mocne przejścia należą też do WojtkaWąskiego” Muszera, który trzyma wysoki poziom prowadząc 4 x 7c+ (m.in. Murarze na Dupie  Słonia czy Messer na Dolinie Wiercicy)

 

PANIE

Basia Cieszyńska z wyjazdów wspinaczkowych przywiozła dużo dobrych wspomnień oraz komplet ładnych przejść m.in życióweczkę 7b+ SG ( Iron Man) 7a+ (Tragaldabas).

Dobrą formą zaprezentowała w tym sezonie również Ania „Matzi”  Matzullok wyrównując swoje najmocniejsze przejścia  i robiąc dwie 8a ( Gorączka sobotniej nocy na Popielarce i Onyks na Suchym Połeć). Do tego parę 7c+ i 7c, w tym dwie SG.

Marlena „Mania” Abram, która w tym sezonie postawiła na metry zaplanowała w kwietniu zrobienie 100 dróg w 3 miesiące. Wyjazd do USA pokrzyżował trochę plany,  ale Marlena kończy sezon z niecałymi 120 zrobionymi drogami w przedziale od 6a -7a+ rozwspinana jak nigdy. Efektem ubocznym tego procesu jest nowa życiówka: Kocia kołyska na Pochylcu, 7b).  Nie mogąc jednak rozstać się z baldami, w międzyczasie podbiła również życiówki na baldach, pokonując  Dynusia  na KPW oraz Espersso w Niegowonicach (obie 7b).

 

cdn...

Kontakt | Polityka prywatności | Media | Stara wersja strony | Konto klubu | Konto Pomnikowe

Copyrights © 2010-2019 Klub Wysokogórski w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Orko Group